U osmdesátileté opavské seniorky, bydlící v panelovém domě v ulici Hany Kvapilové, už poněkolikáté zazvonil telefon. Mužský hlas se opět představil jako její vnuk a požádal jí o peníze na opravu svého rozbitého auta. Žena mu uvěřila a řekla mu, ať si tedy k ní pro ně přijde.

Ve středu asi půl hodiny po poledni u babičky zazvonil neznámý muž. Řekl jí, že ho posílá její vnuk, aby peníze převzal a začal s opravou auta. Důvěřivá žena mu předala 20 tisíc korun.

Až později jí všechno došlo a požádala policii o pomoc. Ta si obratem ověřila, že vnuk za ní nikoho neposlal, neboť se v současné době nachází v Anglii a o žádnou finanční hotovost jí telefonicky nežádal.

Není snad týden, kdy by se někdo nepokusil okrást důvěřivého důchodce. O tomto zatím posledním případě jsme se dozvěděli v pátek od tiskového mluvčího opavských policistů René Černohorského.

„Nejedná se ale o první případ této trestné činnosti v Opavě, neboť od pátku dvacátého listopadu opavští policisté šetří obdobnou záležitost, kdy dosud neznámý pachatel nebo pachatelé pod stejnou záminkou okradli seniorku z Opavy-Kateřinek o padesát tisíc korun,“ prozradil René Černohorský.

V obou případech ale důchodkyně nedokázaly přesněji popsat popis neznámého podvodníka. Shodli se jen v tom, že se jednalo o muže. Policisté proto znovu upozorňují veřejnost, hlavně osoby seniorského věku, o velkou pozornost k tomu, s kým jednají nebo komu se svěřují, koho si pouští do bytu a komu předávají své peníze.

Při jakémkoli podezření, že se nějaká osoba pokouší pomocí různých výmluv a smyšlených příběhů z nich vylákat peníze nebo jiné věci a tak je okrást, aby ihned zavolali na bezplatnou linku tísňového volání policie čísla 158.