Přijde i s dětmi. Sedne si do venkovní zahrádky, objedná si jídlo a pití. Děti si po chvíli odběhnou hrát. Celkem běžná věc. Tedy až do chvíle, kdy se žena zvedne s tím, že koukne na děti. Odběhne a už se nevrátí.

Tak nějak se údajně chová blondýna středního věku, která obráží restaurace v Opavě a utíká bez placení. „Ano, opravdu se nám to stalo. Je to pár týdnů. Žena seděla venku,“ řekla naší redakci zaměstnankyně Restaurace Na Rybníčku v Opavě Gabriela Lamichová.

Útrata ženy se vyšplhala přibližně na osm set korun.

Druhá z restaurací, kde se měla žena posilnit bez placení, je La Barca u opavského Stříbrného jezera. Jak potvrdila tamní provozní Kateřina Šenová, vše se odehrálo zhruba před týdnem. „Je to blondýna, kolem čtyřiceti, dvě děti. Objednala si zhruba za osm set,“ podotkla.

Policisté, a to jak státní, tak městští, o případu nic nevědí. „Do dnešního dne nám nikdo nepodal trestní ani přestupkové oznámení proti ženě, která by se takto měla dopouštět protiprávního jednání,“ uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že poškozený může vše nahlásit na policejní stanici.

Podobná slova pak zazněla také z úst tiskové mluvčí Městské policie Opava Petry Wittek Stonišové. „Městská policie Opava v posledních několika týdnech nepřijala žádné oznámení týkající se osoby, která by odešla z restaurace bez zaplacení,“ potvrdila.

Případu se budeme nadále věnovat.