„Řidič Felicie, kterého dobrovolní hasiči pozorovali již při jeho rychlé jízdě obcí Hrabyně směrem na Háj ve Slezsku, nezvládl při sjíždění členitého kopce zatáčku, sjel vlevo do příkopy a Felicia se přetočila na střechu,“ popisuje tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela s tím, že k dopravní nehodě byly vyslány dvě hasičské jednotky.

„Hasiči museli řidiče z auta vyprostit. Nejprve muži, který byl při vědomí, uvolnili pomocí hydraulického rozpínáku zaklíněnou hlavu a pak jej opatrně z havarovaného auta vytáhli bočním okýnkem,“ pokračuje Petr Kůdela. V tu dobu už byla na místě i opavská záchranná služba. „Událost byla na operační středisko záchranné služby nahlášena minutu před patnáctou hodinou. Vyslány byly posádka rychlé zdravotnické pomoci ze Zábřehu u Dolního Benešova a randez-vouz z Hlučína. Na místo vzletěl rovněž vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy,“ informoval tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl.

Ten dále zmínil, že po prvotním vyšetření zasahující lékař vyslovil podezření na poranění mozku a sedmatřicetiletý pacient byl šetrně letecky transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě. „Přestože postižený byl po nehodě při vědomí, utrpěl těžké zranění a jeho stav byl vážný,“ dodal v závěru Lukáš Humpl. (mn)