Důvodem jeho doznání však s největší pravděpodobností nebyly výčitky svědomí. V době, kdy kontaktoval ochránce zákona, již věděl, že jsou mu na stopě. „Byl jsem v šoku,“ řekl policistům dvacetiletý muž z Ostravy, který čelí obvinění z trestných činů ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci.

Po výslechu byl propuštěn na svobodu. Tragédie se stala v sobotu před čtvrtou hodinou ranní. Vozidlo Mercedes s britskou poznávací značkou při riskantní a bezohledné jízdě na přechodu zachytilo dvaadvacetiletou dívku. Ta utrpěla těžká zranění, kterým podlehla. Po střetu auto dostalo smyk a nekontrolovaně se řítilo dál. Najelo na vyvýšený obrubník a skončilo v plotu nedaleké firmy, které způsobilo škodu za 120 tisíc korun. Motorista, aniž by dívce poskytl první pomoc, z auta vyskočil a utekl.

V průběhu sobotního dopoledne majitel vozidla, které zůstalo na místě nehody, nahlásil policistům jeho odcizení. Policisté se obrátili prostřednictvím sdělovacích prostředků na občany se žádostí o pomoc při pátrání po neznámém řidiči. Ozvaly se více jak dvě desítky občanů. Policisté intenzivně vyhodnocovali poznatky, vyslechli svědky dopravní nehody, prověřovali evidence a prováděli další šetření. Využili i záznamu z kamerového systému. Ve chvíli, kdy pachatel již tušil, že mu policisté jsou na stopě, svěřil se svému bratrovi, že nehodu má na svědomí on s jeho vypůjčeným autem,“ uvedla tisková mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Jen o několik hodin dříve došlo v Ostravě-Porubě k jiné tragické nehodě, při které na přechodu pro chodce zemřela dvaasedmdesátiletá žena. I tehdy viník utekl. Na základě výpovědi svědků se pachatele po několika hodinách podařilo dopadnout. „K objasnění této nehody přispěla výraznou měrou svědkyně, která cestovala v době nehody tramvají. Po vystoupení si všimla vozidla s rozbitým čelním sklem. Když uslyšela o nehodě a zjistila, že policie pátrá po řidiči, který ujel od nehody, na výzvu reagovala a kontaktovala policisty. Pak už byl jen krůček ke zjištění majitele vozidla a usvědčení řidiče z nehody,“ dodala Bednarčíková.