Vše začalo tím, když hradečtí policisté hlídkovali v Lesních Albrechticích. Do oka jim padla od Březové přijíždějící Škoda Octavia a rozhodli se podrobit jejího řidiče silniční kontrole. 

Ilustrační foto.
Pila jsem až doma, tvrdila opilá řidička policistům v Hlučíně

Jenže ten jejich výzvy zcela ignoroval, hlídku objel a vydal se zpátky na Březovou, to už s policejním vozem v zádech. „Do celého pronásledování se zapojila i přivolaná službu konající hlídka z Vítkova. V té chvíli ještě neznámého řidiče se po přibližně deseti minutách a po ujetí pěti kilometrů podařilo zastavit,“ popisoval mluvčí opavské policie René Černohorský. 

Senior taxi. Ilustrační foto.
V dubnu vyjede do ulic v Opavě senior taxi, zájemci už se zapisují

Jako řidič byl identifikován osmatřicetiletý muž z Opavska, a jak se ukázalo, neměl za volantem co dělat, neboť od srpna loňského roku mu byl na čtrnáct měsíců sebrán řidičák. A to nebyl jediný jeho vroubek.

„Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zároveň zjištěno, že muž je v silně podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami kolem 3,8 promile alkoholu v dechu,“ dodal Černohorský s tím, že muž putoval střízlivět na opavskou záchytku.

Během riskantní jízdy nebyl nikdo zraněn, poškozena byla pouze levá zadní pneumatika škodovky.

Celá událost nadále zůstává v šetření hradeckých policistů a opavských kriminalistů. 

Ilustrační foto.
V Opavě loupil a kradl teprve patnáctiletý mladík
Ilustrační foto.
Pyroman v Háji ve Slezsku zapálil školní záchody, pak šel podpálit sklep v domě