Na Heritesově ulici policisté v osm hodin zkontrolovali devětapadesátiletého řidiče vozu Fiat Uno. Dechová zkouška na něj už v této brzké ranní době prozradila 1,94 promile alkoholu a čeká ho soudní dohra pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Na Ratibořské ulici zastavila policejní hlídka v sedm hodin sedmapadesátiletého řidiče traktoru. Když muž dýchl do přístroje, objevilo se na displeji 0,25 promile alkoholu, takže do místa určení už nedojel. Záležitost bude řešena jako přestupek.

Do třetice byl 4. listopadu kolen 7.15 hodin na Staré cestě zadržen třiapadesátiletý řidič Škody Favorit. Po kontrole dokladů přišel čas na dýchnutí do přístroje, který u řidiče odhalil 0,57 promile alkoholu. Jízda pro něj skončila a případ bude řešen jako přestupek.

Hůře dopadl 5. listopadu kolem 16.30 hodin dvaatřicetiletý Opavan, jedoucí Fiatem Dobló z Vítkova na Větřkovice. Nezvládl zatáčku a ťukl do protijedoucího vozu Fiat Ulysse. Místo zastavení však dupl na plyn a uháněl od střetu. Řidič druhého vozu ho začal pronásledovat a telefonicky zavolal policisty.

Ve Větřkovicích honička skončila a ke slovu přišlo dýchnutí do přístroje. Provinilý řidič nadýchal 1,6 promile alkoholu, jeho pronásledovatel byl střízlivý. Škoda na obou vozidlech byla vyčíslena na 30 000 korun.