Řidička osobního vozu Fiat Bravo sjela z dosud nezjištěných příčin do příkopu a v plné rychlosti narazila do betonového mostku. Osobní automobil byl po nárazu zcela zdemolován a žena v něm zůstala uvězněná. Zasahující hasiči z Vítkova museli podle tiskového mluvčího severomoravských hasičů Petra Kůdely k jejímu vyproštění použít hydraulické nářadí a specializované nůžky na střihání silného plechu.

„V době příjezdu rychlé záchranné pomoci byla pacientka při vědomí, utrpěla však těžké poranění dolní končetiny. Zasahující lékař pojal podezření na vnitřní poranění břicha,“ řekl Deníku tiskový mluvčí záchranářů Lukáš Humpl s tím, že žena proto musela být naložena na speciální kovový vyprošťovací rám a až poté přeložena na tradiční vakuovou matraci. „Protože zranění vyžadovalo rychlé ošetření na specializovaném pracovišti, přiletěl na místo vrtulník letecké záchranné služby, který ženu urychleně dopravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice s poliklinikou v Ostravě–Porubě (FK),“ doplnil Humpl. Tiskový mluvčí FK Tomáš Oborný redakci před uzávěrkou tohoto vydání potvrdil, že třiadvacetiletou řidičku fiatu včera po šesté hodině ranní skutečně přijali. „Žena je hospitalizovaná na standardním lůžku traumatologického centra a je ve stabilizovaném stavu,“ vysvětlil Oborný.

Policisté, kteří na místě zjištovali možné příčiny nehody, na mokré silnici nenašli žádné stopy smyku ani brzdné dráhy. Tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský uvedl, že příčinou havárie, která je nadále v šetření, mohla být mokrá vozovka nebo nepřiměřená rychlost. „Podle prvotních zjištění je však pravděpodobně na vině únava a mikrospánek řidičky,“ uvedl policejní mluvčí.