Silnice byla po dešti mokrá a mladík jel hodně rychle. Před zatáčkou u Šilheřovic dostal smyk a vůz se zastavil o strom. Následky byly strašné – jeden mrtvý, dva těžce zranění. Dívce náraz amputoval levou paži a spolujezdci zlomil obratle. Pouze obžalovaný řidič měl štěstí a vyvázl nezraněný.

Přivolaní policisté ho nechali dýchnout a zjistili, že nepil. Policista uvedl, že mu jeho chování připadalo podivné, a proto zkusil toxi test, který prokázal pervitin v Klimšově organismu. Obžalovaný u hlavního líčení tvrdil, že žádnou drogu neměl a že ji na technoparty asi musel nevědomky vypít v limonádě.

Tuto možnost se snažil prokázat i jeho právník, který senátu nabídl tonic s citrusem, který prý jeho klient tenkrát pil a který má výrazně hořkou příchuť. V ní se teoreticky mohla hořká chuť pervitinu ztratit. Státní zástupkyně však namítla, že o pití zrovna této značky nikdy nikdo nehovořil.

Soudní znalec jednoznačně uvedl, že obžalovaný byl pod vlivem drogy, která mu znemožňovala reálné chování. Konstatoval, že řidič nebyl v tomto stavu schopný bezpečně řídit auto, a pokud nikdy drogy neužíval, musel poznat, že s ním něco není v pořádku.

Verdikt zněl: Za ublížení na zdraví a jízdu pod vlivem návykové látku dva a půl roku ve věznici s dohledem, pětiletý zákaz řízení motorových vozidel a náhrada škody. Za tyto činy je trestní sazba od dvou do osmi let. Obžalovaný i státní zástupkyně si vzali lhůtu na rozmyšlenou.