Do herny přišel kolem šesté ráno už v alkoholovém opojení z minulého dne a žíznivou opici jen přiživil. Po tekuté snídani si u stolku na chvíli schrupnul, a když chtěl už bdělý zaplatit, hleděl do prázdné peněženky. Tvrdil, že v ní měl deset tisíc korun, a z jejich zmizení podezříval obsluhujícího.

Nerudně se na něj obořil a chtěl vidět kamerový záznam. Když uslyšel, že kamera nefunguje, rozlítil se a údajně Asiata tloukl do doby, než mu chybějící sumu vydal z barové pokladny. Ve stejném duchu měl pak vymáhat po jednom z hostů adresu muže, který podle něj mohl mít v krádeži jeho peněz také prsty.

Jakmile bydliště zjistil, hned tam zašel a dotyčného měl nutit k vrácení lupu, rovněž s užitím násilí.

Obžalovaný při výpovědi tvrdil, že pořádně ani neví, co všechno v té době prováděl, protože má „okno“. Vzpomněl si jen, že přišel už opilý a že ho v herně někdo okradl. Nic prý neví o tom, že by měl peníze od Vietnamce vymáhat bitím, a tvrdil, že mu je obsluhující vrátil dobrovolně.

Vietnamský majitel herny konstatoval, že poškozený u něj krátce po incidentu přestal pracovat, údajně kvůli strachu z dalšího napadení. Požadoval uhrazení škody ve výši 13 881 korun a obžalovaný mu částku i s omluvou na místě předal. Muž, ke kterému obžalovaný po incidentu v baru vnikl, využil své právo a odmítl vypovídat.

Další svědkyní byla dívka ve věku kolem 19 let, která do baru přišla něco po šesté hodině ráno. Obžalovaný jí připadal sympatický a nechala se od něj pozvat na skleničku. Čiperná dívčina suverénně konstatovala, že si ráno prostě zašla do baru a že v tak brzkém vysedávání v herně nevidí nic zvláštního.

Tvrdila, že obžalovaný pak začal být agresivní, třískal do baru a nadával, takže na něj obsluhující v 6.55 hodin zavolal policii. Na chvíli odešla a po návratu uviděla Jaromíra K. stát s páskem v ruce a za barem obsluhujícího s viditelnými stopami bití. Zeptala se, co se děje, a obžalovaný se prý na ni obořil se slibem, že jí také nějakou přišije.

Odešla se raději zamknout na záchod a kromě policie zavolala i majitele baru a provozní, jejichž mobilová čísla velmi dobře zná. Obsluhující byl s odřenou hlavou a modřinou na rameni převezen k ošetření do nemocnice.

K soudnímu jednání se nedostavil a jeho současný pobyt není známý. Dva další svědci bez omluvy nepřišli, a hlavní líčení bylo proto odročeno.