Ve služebním voze, kterým ho převáželi na záchytku, se dál choval stále agresivně a čelem zlomil policistovi, který seděl vedle něj, dva přední zuby. Byl obžalovaný z útoku na veřejného činitele.

„Alkohol piji jen občas, ale pak to stojí za to,“ konstatoval obžalovaný a svého činu litoval. Poškozený policista vypověděl, že byl s kolegou přivolán k uklidnění Duška, který v restauraci napadal svou přítelkyni i číšníka. Řekl, že se obžalovaného před restaurací nejprve snažili umravnit po dobrém, ale neuspěli. Protože byl opilý, chtěli ho převézt na záchytku, ale dotyčný kladl aktivní odpor.

Pěstí ho uhodil do hrudi a ulomil stěrač služebního vozu. Po nasazení donucovacích prostředků ho dostali do vozu a odjížděli s ním do Opavy. Kolega řídil a on seděl vedle zadrženého na zadním sedadle. Dušek náhle povyskočil a udeřil ho čelem do úst tak silně, že mu zlomil dva přední zuby.

Když ho přivezli na záchytku, byli s ním posláni nejprve na chirurgii, protože Dušek krvácel z rány na hlavě. Jak k ní přišel, prý neví. Dušek připustil, že k šarvátce s policisty skutečně došlo, ale tvrdil, že ho policista před restaurací udeřil pouty do hlavy. Po ráně prý spadl na zem, byl spoután a odvezen.

Bližší okolnosti celého incidentu si prý už nepamatuje. Druhý policista výpověď kolegy potvrdil s tím, že jim obžalovaný vyhrožoval dalším násilím. Duškova přítelkyně uvedla, že společně přišli do restaurace, ale číšník příteli nechtěl nalít alkohol.

Když chtěla, aby šli domů, vznikla mezi nimi hádka, při které padla facka. Odešla na WC a když se vrátila, stáli už všichni venku. Žádnou rvačku s policisty prý neviděla a řekla, že Dušek byl jedním policistou udeřen pouty do hlavy.

Číšník řekl, že obžalovanému odmítl dát pití, protože už byl hodně opilý. Ten se pak choval agresivně k němu i k přítelkyni, která před ním nakonec utekla na WC. Nechtěl riskovat další malér a proto zavolal policisty. Děj před restaurací sledoval nejprve přes skleněné dveře a později prý sám pomáhal policistům dostat opilého do vozu.

Úder pouty do hlavy obžalovaného neviděl. Trestní rejstřík Luďka Duška má už čtyři záznamy, dokazující, že pro ránu nechodil nikdy daleko a je mezi nimi už jeden za útok na veřejného činitele. Tomu odpovídal i rozsudek, kterým samosoudce poslal obžalovaného na 1,5 roku do věznice s ostrahou. Odsouzený i státní zástupce si vyžádali lhůtu na rozmyšlenou.