Pětačtyřicetiletý Pavel Rychtar čelí obvinění z ublížení na zdraví, a také z maření výkonu úředního rozhodnutí. V listopadu 2006 měl v areálu firmy Tespo product, kde byl původně jednatelem, přejet kamionem Volvo nohu exekutorovi, který tam prováděl soupis majetku.

Pavel Rychtar u hlavního líčení tvrdil, že se poškozeného vůbec nedotkl, natož aby ho přejel. Konstatoval, že jen chtěl s vozem, který patřil leasingové společnosti, a nebyl tudíž majetkem firmy, odjet na technickou kontrolu. „K vozu přišli dva chlapi, mávali odznaky a bránili mi v odjezdu s tím, že vůz zabavují. Ukazoval jsem jim doklady, že volvo firmě nepatří, ale nechtěli nic vidět,“ tvrdil obžalovaný. Dál uvedl, že muži nakonec od vozu odešli a on odjel, až byli pryč. Teprve za nějakou dobu se prý od lidí dozvěděl, že měl přejet exekutora.

Promítnutý záznam incidentu z exekutorovy kamery však zachycoval odjezd kamionu, výkřik i následné sténání nějakého muže. Obžalovaný tento snímek označil za nahrané divadlo a celé své obvinění za bohapustou komedii. Důvod, o který své přesvědčení opírá, však neuvedl.

Zaměstnanec firmy jako svědek řekl, že cestou do dílny viděl exekutory jít za Rychtarem a když na dvůr znovu přišel, viděl ležet na zemi muže, který se držel za nohu. Kamion byl v té době už pryč. Kolem poškozeného prý stál hlouček lidí a někdo volal sanitku. Lékařská zpráva uvádí těžké zhmoždění pravé exekutorovy nohy v oblasti paty. Někteří pozvaní svědci se nedostavili a obžaloba i obhajoba si vyžádala svědectví dalších i posudek soudního znalce. K hlavnímu líčení nepřišel ani poškozený, který už v současné době exekutorem není a pracuje v zahraničí. Proto bylo hlavní líčení odročeno.