Když naše redakce nedlouho po poledni dorazila na místo činu, byl prostor kolem nového skřipovského obecního úřadu a přilehlé pošty opatřen policejními páskami a v inkriminovaném objektu probíhalo intenzivní vyšetřování.

Podle informací Deníku pachatel přistoupil k přepážce, položil na ni papír, v němž žádal vydání finančního obnosu. Při tom vyhrožoval napadením. „Umocňoval to bezprostřední vyhrůžkou použití nože, který držel v ruce.

Vzhledem k tomu, že pracovnice provozovny mu finanční prostředky odmítla dát, neznámý muž ihned z budovy utekl neznámo kam. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo,“ komentoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že nebyla zaznamenána ani žádná škoda na majetku a lupič neodcizil peníze či jiné cennosti.

Ihned po tomto činu se po pachateli rozjelo intenzivní pátrání. „V současné chvíli všechny dostupné síly a prostředky policistů územního odboru Policie České republiky v Opavě pátrají v obci Skřipov a jejím bezprostředním okolí po dosud neznámé osobě,“ doplnil mluvčí.

Ilustrační foto.
Podomní prodejci energií cílí na seniory

Celou záležitost neprošetřují pouze opavští policisté a kriminalisté, na místě jsou také členové pořádkové jednotky Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje.

V blízkosti pošty jsme se pokoušeli zjistit více informací od místních, ale nepochodili jsme. „Nevíme o tom nic bližšího a ani se k tomu nechceme vyjadřovat,“ uvedla trojice sedící na lavičce v blízkosti úřadu.

Možná i těmto Skřipovanům v souvislosti s dnešním případem vytanula v paměti téměř čtyři roky stará událost, která se stala jen opodál, v místě, kde dříve sídlil obecní úřad a sousední pobočka České pošty. V poslední zářijový den roku 2013 sem po páté hodině odpolední někdo vnikl a několika údery tupým předmětem do hlavy ubil k smrti poštovní úředníci. Z trezoru si pak odnesl 200 tisíc korun.

Během srpna následujícího roku byl z vraždy obviněn místní mladík Martin Balhar. I když trval a stále trvá na své nevině, ostravský krajský soud ho poslal na sedmnáct let do vězení, po odvolání mu Vrchní soud v Olomouci jeho trest ještě o dva roky zpřísnil.

Letos v únoru žádal o obnovení procesu, ale neuspěl.

Ilustrační fotografie.
Ženě vyhrožoval zabitím. Pak ji polil neznámou tekutinou