„Přišli jsme k autu zhruba za hodinu a půl. U auta byl vypáčený zámek a urvaná klika. Zmizely peněženky, doklady i klíče od domu,“ řekli naší redakci oba muži s tím, že samozřejmě zavolali policii.

„Přijel policista, poté dorazil i technik. Pořídili fotodokumentaci, technik zkoumal auto a hledal otisky prstů. Řekli nám, že se jedná pravděpodobně o profíka, protože použil gumové rukavice,“ pokračují Filip Baránek a Martin Čechák.

Uvedli také, že celou událost byli sepsat na policejní stanici.

„Nechápeme, že si zloděje nikdo nevšiml. Je to frekventované místo, kde se pohybuje pořád spousta lidí, je tam cyklostezka. Navíc jsme parkovali hned u cesty,“ doplnili muži, který se se svým nepříjemným zážitkem obrátili na naší redakci, aby tak varovali ostatní.

Nutno podotknout, že jejich příběh není v těchto dnech v regionu ničím až tak neobvyklým. V policejních svodkách se to vykradenými auty poblíž řek, rybníků, koupališť či kempů jenom hemží.

Na svou neopatrnost před pár dny doplatil například jednatřicetiletý muž z Olomouce, který trávil volné dny v autokempu ve Vítkově-Podhradí. Své auto bohužel pořádně nezamkl a přišel tak o téměř tři tisíce korun a foťák v hodnotě čtrnácti tisíc korun.