Na svém kontě toho má pachatel více než dost. Vše začalo letos v lednu, kdy v chatovišti v Podhradí vnikl do rekreační chaty a ukradl dvě přikrývky. Pár dní nato se přemístil do dalšího chatoviště, tentokrát do Radkova-Dubové.

Vloupal se do jedné z rekreačních chat, prohledal ji, ale nakonec nic neukradl. Na tomtéž místě vnikl i do další z rekreačních chat, ze které si opět nic neodnesl. Pak pokračoval směrem ke garáži.

„Poté, co rozbil skleněnou výplň garážových vrat, vnikl dovnitř a odcizil sadu klíčů v hodnotě dvě stě korun,“ uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že od listopadu do února se stihl zloděj vloupat do rekreační chaty v Podhradí.

V tomto případě se rozhodl posilnit a snědl jídlo v hodnotě 1230 korun.

Tím však jeho řádění neskončilo. Začátkem října vnikl do odstaveného auta ve Vítkově. Z něj ukradl motorovou pilu. Aby toho nebylo málo, rozhodl se, že si udělá výlet a vyrazil kradeným autem z Vítkova do Oder. Daleko ale nedojel.

Narazil totiž do svodidel a auto odstavil na parkovišti v Odrách. Všech těchto činů se muž dopustil i přesto, že se právě vrátil z vězení.