Všichni tři se proti rozsudku překvapivě odvolali, přestože jim hrozil trest až do osmi let vězení. Také státní zástupce si vzal lhůtu na rozmyšlenou.

Směna falešných zlotých za pravé české koruny se odehrála letos v únoru v kravařské herně. Milan Rostek dostal od údajně neznámého Poláka za blíže neurčený kontraband sedmnáct padesátizlotových bankovek. Až doma zjistil, že jsou falešné, a při další návštěvě herny si postěžoval Danielu Janíkovi. Ten ho o tři bankovky požádal a s pomocí Dana Hnilky je vyměnil s číšníkem za pět set „na stole v českých".

Na malér měli aktéři zaděláno nejenom pro padělání a pozměňování peněz, ale též za to, že padělky nepředali policii. Tím porušili oznamovací povinnost, kterou v takových případech ukládá zákon. Číšník se druhý den bezelstně pokusil výhodně koupené zloté vyměnit ve spořitelně za české koruny. Všechno prasklo a policie měla případ.

Obvinění v hlavních líčeních přehazovali vinu jeden na druhého a vzájemně se nešetřili. „V této záležitosti jsem ten podvedený já, protože jsem za své zboží dostal padělané peníze," postěžoval si Milan Rostek soudnímu senátu a ujistil ho, že další bankovky už dál do oběhu nedával a pro jistotu je spálil.

Daniel Janík připustil, že si falešné peníze vzal s úmyslem vyměnit je za pravé. S Danem Hůlkou je vyměnili s číšníkem v herně za české oběživo. Číšník uvedl, že při směně zlotých nasadil cenu, ze které chtěl mít také užitek.

Vyšetřující kriminalista vypověděl, že tajemného Poláka, rozdávajícího falešné peníze, poznal Milan Rostek při vyšetřování na jedné fotografii. Co mu prodal, však jak při vyšetřování, tak i při soudním projednávání zatvrzele odmítal prozradit.