Langer vinu odmítl. Po svém zadržení nejprve odmítl vypovídat, před soudem vyrukoval s neuvěřitelnou historkou o tajemné postavě, která v nočních hodinách procházela domem a okolím. Prý jej dokonce někdo napadl. Z účasti na útoku podezříval i družku a tetu, které prý do všeho mohly být zapleteny. Proč by tak činily, ale nedokázal vysvětlit.

Langer vypověděl, že osudného dne v noci zaslechl něco podezřelého. Vypustil ven psa, aby případného zloděje nebo bezdomovce zahnal na útěk. Pak si všiml stínu.

„Stín postavy mě vyděsil," líčil soudu Langer, který se vydal za neznámým. Dostal se až do ložnice, kde na posteli ležely družka a teta. Vzal jateční pistoli a v nastalém zmatku vystřelil. Pak ho někdo napadl. Později zjistil, že na něj skočila teta a poté i družka. „Začal jsem se domnívat, že s tím mají něco společného," řekl Langer.

Ženy utrpěly různě závažná fyzická poranění. Navíc mají velké psychické problémy.

Podle jejich zmocněnce je událost prakticky vyřadila z běžného života. „Obě jsou zásadním a vážným způsobem omezeny v běžném způsobu života. Utrpěly těžkou posttraumatickou stresovou poruchu. Prognóza vývoje je nejistá," řekl zmocněnec. Jak dále zdůraznil, družce obžalovaného byla dokonce kvůli špatnému psychickému stavu přiznána invalidita třetího stupně.

Podle žen se Langer choval jako šílený. „Otevřely se dveře a on tam vstoupil. Byl jako nepříčetný. Začal křičet, že o něm nikdo mluvit nebude a že nás zastřelí," uvedla jedna z žen, která se Langerovi snažila vysvětlit, že o něm nehovořily. „On byl však nepříčetný. Křičel, že zastřelí nás dvě a pak i celou rodinu," dodala.

Ženy se pokusily o obranu. Při následné potyčce nejprve střelou zasáhl tetu, pak zranil i družku. Obě naštěstí přežily. Do objektu nakonec přinesl kanystr s ředidlem. Požár však nezaložil a ujel.

Rozsudek není pravomocný. Obžalovaný i státní zástupce si ponechali lhůtu k vyjádření.