Jeho čepelí sokovi způsobil těžká řezná zranění na hlavě a na krku. Poškozený byl operovaný hned po převozu do Slezské nemocnice a část hospitalizace strávil na přístrojích ARO. Obžalovaný, který je o dvacet centimetrů menší a o sedmatřicet kilogramů lehčí než poškozený, seděl při hlavním líčení v soudní síni zkroušeně vedle obhájce.

Možná mu už došlo, že se hrátky s nožem mohou vymstít, protože zákon bezdůvodné bodání a řezání do lidí netoleruje. Hodnotí ho trestní sazbou od tří do deseti let.

Co se tehdy v listopadu přihodilo? Z výpovědi v přípravném řízení vyplynulo, že obžalovaný ten den popíjel piva a zazdíval v nich slivovici. V opilecké bujarosti vyzval už tak žárlícího manžela své údajné milenky pomocí SMS na schůzku. Když se volaný dostavil, vytasil na něj Petr N. bez zbytečných řečí paralyzér. Ten však na fyzicky zdatného soka nezapůsobil a obžalovaný přitvrdil.

Z rukávu vytáhl bojový nůž a rozřízl nic netušícímu soupeři nos a krk. Hned potom práskl do bot, aniž by se o osud zraněné oběti zajímal. Utekl do restaurace a zkrvavený nůž pro jistotu schoval. Dál už měly události běžný spád – policie, vazba, soud. Poškozený uvedl, že o poměru své ženy věděl a obžalovaný ho navíc provokoval ironickými esemeskami. Když ho pak vyzval ke schůzce a k vyříkání věcí jako chlap s chlapem, vyhověl.

Netušil, že se domů vrátí až po hospitalizaci v nemocnici a že ho čeká tříměsíční nemocenská.

U druhého hlavního líčení Petr N. znovu odmítl vypovídat s ohledem na svůj údajně labilní psychický stav. Soudní znalec pak hovořil o povaze a charakteru zranění, která označil za těžká. Uvedl, že otok rozříznutého hrtanu bránil dýchání, a zraněný byl proto hned po operaci umístěný na ARO. Teprve po zklidnění mohl být přeložený na JIP. Potvrdil, že šlo o dvě říznutí, jedno směrované na hlavu a druhé na krk.

Soudce vyhověl žádosti obhájce o doplnění lékařské zprávy a hlavní líčení znovu odročil.