Mladý darebák ji přepadl na městském sídlišti a snažil se jí vytrhnout kabelku. Žena ji odmítla vydat a při potyčce byla sražena k zemi a smýkána. Když začala volat o pomoc, násilník přestal útočit a utekl. Kabelku napadená sice uchránila, ale utrpěla zlomeninu klíční kosti, pohmoždění ramene i ruky, oděrky a měla poškozený oděv.

Poškozená žena, kterou k hlavnímu líčení přivezla vítkovská policie, se při chůzi opírala o hůl. Míchanou česko–slovenštinou vypověděla o události, ze které se dosud psychicky nevzpamatovala, a občas přitom plakala. Uvedla, že se odpoledne vracela domů a poblíž vchodu viděla dva mládence, které neznala.

Uslyšela výkřik „teď“ a vzápětí se jí jeden z nich pokusil vytrhnout kabelku. „Dostala jsem vztek a nechtěla jsem tašku pustit,“ řekla stará paní. Incident sledovala dvě děvčata, která jí nepomohla a nechtěla ani říci jméno útočníka, prý v obavě z jeho pomsty.

Oběť se odbelhala ke své dceři a ta hned přivolala policii. Policisté zraněnou ženu převezli do opavské nemocnice k ošetření a útočníka vypátrali. S následky zlomené klíční kosti má poškozená stále zdravotní problémy.

Svědek v přípravném řízení vypověděl, že za ním k nákupnímu středisku přišel obžalovaný, se kterým se zná. Řekl mu, že čeká na jednu ženu, které chce sebrat kabelku. Když dotyčná přicházela, šel svědek údajně pryč a průběh přepadení neviděl.

Později k němu Mirga přišel domů s tím, že se přepadení nepodařilo a že potřebuje stovku na odjezd z města. Vzhledem k tomu, že případ byl jasný a obžalovaný se k vině doznal, nebylo požadováno jeho další svědectví.

Vladimír Mirga má na kontě už dva trestné činy podobné povahy a za jeden je dosud v podmínce. Soud ho po zvážení všech okolností poslal na dva roky do věznice s dozorem. K uloženému trestu mu přibude ještě několik měsíců za porušenou zkušební dobu v podmínce.

Mirga i státní zástupkyně uložený trest přijali. Předseda senátu Vladimír Polášek přihlédl jak k přiznání viny a lítosti pachatele nad jejím spácháním, tak i ke společenské závažnosti činu.

„Napadl starou ženu, chodící o berlích, a způsobil jí zranění. Mírnější trest uložit nelze už proto, že se trestné činnosti dopustil opakovaně, a navíc v podmínce. Trest je na dolní hranici sazby, která pro jeho povahu umožňuje rozsah od dvou do deseti let,“ zdůvodnil verdikt předseda senátu.