David Frei (25 let) a Denis Černý (23 let) stráví ve vězení po pěti letech, Jiří Sýkora (21 let) vyvázl s dvouletým podmíněným trestem.

Frei s Černým v prosinci roku 2009 oloupili šest žen v Ostravě, Děhylově a Znojmě. V některých případech jim asistoval Sýkora, který dělal řidiče. Lupiči jezdili ve vozidle BMW a tipovali oběti. Buď vystoupili a ženy přepadli, nebo jim za jízdy tašku vyškubli. Jedné z žen způsobili těžké zranění – komplikovanou zlomeninu ruky.

Obžalovaní se přiznali a prohlásili, že svých činů litují. „Lituji toho, co jsem udělal. Byla to nejhorší věc, kterou jsem ve svém životě provedl,“ prohlásil Sýkora. Do role kajícníků se pasovali i jeho kamarádi. „Slibuji, že už to nikdy v životě neudělám,“ tvrdil Frei i Černý. Trojice se pak přímo v soudní síni všem obětem omluvila.

„Jen doufám, že to myslíte upřímně,“ reagovala jedna z žen.

U Freie a Černého soud ukládal souhrnný trest, ve kterém byl zohledněn i dřívější rozsudek opavského okresního soudu. Ten uznal Freie a Černého vinnými mimo jiné z krádeže a porušování domovní svobody.

Sýkora vyvázl s podmíněným trestem díky své dosavadní bezúhonnosti a také relativně menšímu podílu na loupežích.

Mladíci se na dráhu zločinu vydali kvůli tíživé finanční situaci. „Měli jsme dluhy, proto jsme se rozhodli pro takové řešení. Litujeme toho,“ řekl Sýkora.

Rozsudek zatím není pravomocný.

Související články: Mladíci se přímo v soudní síni omlouvali obětem

Pod maskou slušňáků se skrývali bezcitní zloději