Všechno začalo tím, že si během diskotéky kolem půl druhé nad ránem vyšel na čerstvý vzduch. Potkal se tam se sedmadvacetiletým neznámým mladíkem, kterého skolil jednou dobře mířenou ranou. Tím to pro něj skončilo a pro jeho oběť začalo.

Poškozený byl v bezvědomí převezený do nemocnice s otřesem mozku, zlomeným zubem, podvrtnutou krční páteří a zhmožděninami obličeje.

Obžalovaný, který jako diskotékový rváč nevypadal, připustil, že vypil pár „tvrdých" skleniček. Venku prý na něj měl poškozený nějaké „řeči", tak ho chtěl umravnit. Poškozený se u soudu moc nerozpovídal, protože si na průběh události nepamatuje. Vnímat prý začal až v nemocnici. Řekl jen to, že přijel na diskotéku a seděl se známými.

Co ráně předcházelo neví, obžalovaného nezná a protože mu uhradil 40 000 korun jako škodu, nic už po něm nechce. Jeho léčení trvalo do poloviny května. Svědkyně toho o průběhu události rovněž moc nevěděla. Při odchodu z diskotéky viděla poškozeného padat k zemi, kde zůstal v bezvědomí ležet a přítomní k němu přivolali lékařskou pomoc. Oba aktéry zná a nepovažuje je za agresivní typy.

David M. je z pohledu své domovské obce i rejstříku trestů bezúhonný a incident byl podle všeho ojedinělým úletem. Škodu poškozenému nahradil a neuvážené reakce litoval. Soudce to vzal do úvahy a trestní stíhání podmíněně zastavil na zkušební dobu jednoho roku. Musí však nahradit škodu také zdravotní pojišťovně za léčení poškozeného.

„Uvědomte si, že máte sílu a hlavně to, že akční filmové situace jsou jiné než ty skutečné. Jedna rána může někdy způsobit i smrt," domlouval soudce Jiří Urban obžalovanému s vlídností až otcovskou. Jeho slova by měla padnout na úrodnou půdu. David M. bude teď rok pod kontrolou a nový průšvih by znamenal už trest, na který zákon pamatuje sazbou od šesti měsíců do tří let.