Když strážníci dorazili na místo, muž jim řekl, že zatímco nebyl doma, bylo bez jakéhokoliv svolení ostříháno šest kusů jeho tújí.

„Jehličnany měly dosahovat výšky okolo tří metrů a nyní měří zhruba jeden a půl a dva metry. K jejich zkrácení mělo dojít z části sousedního pozemku, jenž není ve vlastnictví ženy, která se výše popsaného protiprávního jednání měla dopustit. Majitel pozemku hlídce sdělil, že jí ke vstupu žádný souhlas nedal a navíc v tu dobu nebyl doma,“ komentovala tisková mluvčí MP Opava Petra Wittek Stonišová.

Strážníci pak tedy kontaktovali dvaaosmdesátiletou sousedku, aby podala vysvětlení. Seniorka pak opravdu přiznala, že svému zahradníkovi dala pokyn k ořezání tújí, protože jí stínily do okna. Podle svých slov souseda na to dvakrát upozorňovala, a přestože měl slíbit ostříhání, nakonec k tomu nedošlo, a proto se rozhodla jednat na vlastní pěst.

„K celé události se přítomným strážníkům vyjádřil i zahradník, který se doznal, že túje odborně ostříhal, ale netušil, že se jedná o cizí pozemek a nevěděl, že to paní nemá od souseda dovoleno. Vzhledem k okolnostem nebylo možné případ vyřešit na místě, a proto se jím dále budou zabývat příslušné orgány,“ doplnila mluvčí.