K dopravní nehodě došlo v pondělí 16. srpna 2010 ve tři čtvrtě na deset ráno. Zatím neznámý řidič s dosud nezjištěným vozidlem jel směrem na Opavu. Před budovou městského úřadu začal předjíždět sedmašedesátiletou cyklistku jedoucí stejným směrem. Tu ale zachytil a srazil na silnici.

Žena pádem utrpěla zlomeninu ruky. Řidič však nezastavil a z místa dopravní nehody ujel směrem na Opavu.

„Dle vyjádření zraněné ženy se jednalo o nákladní auto s přívěsem, podle jiné svědkyně se ale jednalo o vozidlo dodávkového typu, přičemž nákladová část byla oplachtovaná. Dodávka měla registrační značku Moravskoslezského kraje. V obou případech se ale jednalo o vozidla bílé barvy,“ seznámila s dosavadními poznatky policistka Dagmar Schindlerová.

Policie proto žádá občany, kteří se v blízkosti místa dopravní nehody nacházeli, zda by policistům mohli poskytnout potřebná svědectví k řádnému objasnění celé věci. „Informace o neznámém vozidlu mohou svědkové podat prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158 nebo přímo vyšetřujícímu policistovi Marcelu Domanskému na telefonním čísle 974 737 581,“ doplnila ještě Schindlerová.