Byla sobota, tři čtvrtě na pět ráno. Po silnici z Opavy do Hradce nad Moravicí šla mladistvá sedmnáctiletá dívka z Hradce. Mířila domů. Když kolem projíždělo nějaké auto, zamávala a naznačila, že chce svézt.

V projíždějícím Opelu Astra combi seděla za volantem osmačtyřicetiletá žena. Dívky jí bylo líto a zastavila. Neznámá slečna si sedla a po chvíli se nechala vysadit u vlakového nádraží v Hradci. Rozloučila se a vystoupila.

Že cestou vzala z pravých předních dveří uloženou dámskou peněženku řidičky i s doklady, platební kartou a s finanční částkou několika stokorun, majitelka zjistila až později. Nicméně jí vše bylo jasné a informovala policii.

Ta nejenže našla nevděčnou stopařku, ale i peněženku, kterou zlodějka odhodila do odpadkového koše v parku u nádraží – ovšem už bez finanční částky.

Ještě ten den policejní komisař zahájil trestní stíhání mladistvé za přečin krádeže a provinění z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Hlasujte v anketě: >>>
Berete stopaře?

Nebyla jediná

Tento příběh není jediný, kdy by mohl řidič auta po svezení pasažéra prohlásit ono „Pro dobrotu na žebrotu“. S nevděkem se setkal také jedenačtyřicetiletý taxikář, který naložil hodinu po půlnoci jedné březnové neděle v Dolním Benešově šestatřicetiletého muže z Hlučínska. Ten se nechal odvézt z ulice Osada Míru na ulici Záhumenní.

Při vystupování však došlo mezi muži ke slovní přestřelce. Argumenty se ale pasažérovi zdály málo pádné, a tak přidal ránu pěstí do obličeje. „Řidiči tak způsobil zranění, a to otřes mozku a zlomeninu nosních kůstek, kvůli kterým byl na pět dní hospitalizován v opavské nemocnici,“ řekla k případu policistka Dagmar Schindlerová a dodala, že řidič se poté léčil ještě celý měsíc.

I když podobné případy, kdy pasažér napadne řidiče, nejsou podle policistů až tak časté, přesto by měly být určitým varováním. Cizí člověk, který se vám na první pohled zdá milý a pohodový, se může během okamžiku změnit v agresivního, milá dívka může být ve skutečnosti zlodějkou, byť jen příležitostnou. Poradit, jak se toho vyvarovat, asi nikdo stoprocentně nedokáže.