Když ho hlídka v ulici Ostravské v Hlučíně vybízela k zastavení, aby mohla provést silniční kontrolu, řidič místo toho šlápl na plyn a uháněl směrem na Ludgeřovice, odtud dále pak do Petřkovic.

Dostal se až na ulici Hlučínskou, kde zastavil, vyskočil z auta a začal utíkat.

„Byl však bezprostředně po celou dobu sledován hlučínskou policejní hlídkou a následně i po několika metrech běhu dostižen jedním ze službu konajících policistů. Orientační dechová zkouška u zadrženého muže vyzněla negativně, test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek v jeho těle byl pozitivní, a to na návykové látky amphetamin/methamphetamin,“ komentoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Policisté ho vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. Zadržený to ovšem bezdůvodně odmítl. Během stíhací jízdy nedošlo ke zranění žádných osob a nevznikla ani žádná škoda na majetku.

Muž byl umístěn do hlučínské policejní cely a komisař na Okresním státním zastupitelství v Opavě podal podnět, aby byl vydán návrh na vzetí do vazby.

Hlavním důvodem byla skutečnost, že řidič „bez papírů“ se v minulosti opakovaně dopouštěl stejné trestné činnosti. Případem se nadále zabývají opavští kriminalisté.