Při provedení dechové zkoušky bylo u řidiče naměřeno 1,99 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka OO PČR, které byla posléze celá věc předána k dořešení.

Stejný úlovek se hlučínským strážníkům podařil ve čtvrtek 5. března. Ráno kolem šesté hodiny zastavila na Mírovém náměstí hlídka dalšího řidiče, jehož jízda nebyla zrovna přesvědčivá. A nemýlila se. V jeho dechu bylo 1,5 promile alkoholu.

I tohoto šoféra si posléze převzali policisté PČR. Obyčejnou krádeží v hypermarketu Billa začala strážníkům MP Hlučín akce, na jejímž konci bylo zadržení celostátně hledaného muže. Hlídku strážníků totiž upozornila vedoucí prodejny na to, že se zde pohybuje muž, který si zastrčil pod bundu nějaké zboží.

Hlídka podezřelého muže nejprve sledovala přes výlohu a poté, co přešel přes pokladnu bez zaplacení, byl zadržen. „V souladu se zákonem o obecní policii byl požádán o předložení dokladů ke zjištění totožnosti. Navíc byl požádán, aby veškeré věci, které měl pod bundou, vyložil. To také dobrovolně učinil.

Ale vzhledem k tomu, že muž nemohl hodnověrným způsobem prokázat svoji totožnost, byl v souladu se zákonem o obecní policii předveden na OO PČR Hlučín ke zjištění totožnosti. Následnou lustrací se ukázalo, že se jedná o osobu, která je v celorepublikovém pátrání,“ doplnil k události Luděk Olšovský, velitel MP Hlučín.

Na policejní stanici se totiž zjistilo, že se jedná o jedenatřicetiletého muže z Frýdku–Místku, o kterého mají velký zájem soudy ve Frýdku-Místku a Karviné. Na základě zjištěných skutečností pak soudce rozhodl o vzetí muže do vazby.