Byl pátek, pomalu se blížil konec otvírací doby. Do prodejny drogerie Teta na náměstí Republiky v Opavě přišli dva muži. Procházeli mezi regály a najednou rychle zamířili k východu. Pozornosti prodavaček ale neuniklo, že nešli s prázdnou.

Odnášeli si dárkovou kazetu v hodnotě 249 korun. S několikavteřinovým zpožděním zazvonil na služebně Městské policie v Opavě telefon. Strážníci se dozvídají co se stalo a prodavačka jim diktuje popis obou zlodějů.

Oči strážníků sledují monitory opavského kamerového systému a najednou je vidí. Pokyny vysílačkou a hlídka míří na Dolní náměstí. Zde, u Myší díry, poznává oba popsané. Těm se ale se strážníky mluvit nechce, snaží se jim vysmeknout a utéct.

Nepodařilo se.

V rukou strážníků se objevují pouta a uzavírají se na zápěstích zlodějů. Na zemi leží ukradená kazeta. Vypadla jednomu z nich z kapsy. U druhého je pak nalezen parfém. Později se strážníci dozvídají, že ten ukradl v jiném obchodě.

„O zadržení jsme vyrozuměli Policii ČR, která zjistila, že oba byli v posledních třech letech pravomocně soudem odsouzeni za jinou trestnou činnost majetkového charakteru,“ shrnul událost strážník Ivo Špičák.