Osmnáctiletý Opavan se předevčírem chvíli před půlnocí pohyboval na Jiráskově ulici poblíž mostu přes železniční trať. Místo to nebylo zrovna bezpečné, což mladík brzy poznal na vlastní kůži. Neznámý útočník mu vlepil takové tři facky, že musel vyhledat ošetření ve Slezské nemocnici. Neznámý je hledán pro přečin výtržnictví.

Bezpečná nebývá ani návštěva baru, což teď ví devětatřicetiletý Hlučíňan. Ve sportbaru Markýza se chvíli po půlnoci dostal do konfliktu s osmadvacetiletým nerudným mužem, v minulosti opakovaně soudně trestaným za násilí. Po několika ranách pivní sklenicí do hlavy skončil v péči lékařů s otřesem mozku, s mnohočetnými řeznými ránami na obličeji a uchu a s poškozeným centrem rovnováhy.

Rvavý recidivista je stíhaný pro těžké ublížení na zdraví.

Se dvěma promile skončil chlapík v poutech

V opavském činžáku zase řádil v úterý těsně před půlnocí dvaačtyřicetiletý opilec. Se dvěma promile alkoholu v krvi mlátil svou manželku a nepřestal s tím ani před policisty. Ti mu nejprve domlouvali po dobrém, ale chlápek se nepolepšil. Proto byl spoután a odvezen na záchytku.

Další osmadvacetiletý výtečník ze Znojma s alkoholovou opicí se včera v 6.20 hodin popral na ulici v Kravařích s třiačtyřicetiletým místním občanem a pěstí mu způsobil tržnou ránu nad okem. Pak se pustil do dalšího, třiatřicetiletého přítomného Kravařana, kterého poranil nad uchem.

Oba muži byli jednorázově ošetřeni v opavské nemocnici.

Pěstí proti sklu

Když kravařští policisté událost vyšetřovali, vystřelila opilcova pěst pro změnu proti čelnímu sklu policejní octavie a rozbila ho. Policisté rváče okamžitě spoutali a převezli na záchytku. Vzteklý pasažér však nelenil ani během převozu. Nakopl policejního řidiče a dalšího policistu pokousal na předloktí.

Po probuzení putoval ze záchytky rovnou do policejní cely. Kromě obvinění z výtržnictví bude čelit ještě ublížení na zdraví, poškození cizí věci a násilí proti úřední osobě. Kromě toho napáchal škodu za 315 tisíc korun.