Případ vyšetřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů. Jak se ukázalo, otcem dítěte je jiný vězeň - VÍCE ZDE.

K události mělo dojít v prosinci 2018 ve Vazební věznici v Hradci Králové před její celou. V té době s ní probíhal soud týkající se vraždy sběratele mincí. Za ni byla vloni v březnu pravomocně odsouzena k třiceti rokům vězení.

Během hlavního líčení Petra N. odmítla vypovídat. Když se ukázalo, že je těhotná, soud jí výkon trestu, který si odpykávala v opavské věznici, přerušil.

POROD

Vloni v červnu ji pustil na svobodu, kde měla setrvat do jednoho roku věku dítěte. V srpnu se jí narodil syn a v září již bylo z analýz DNA jasné, že biologickým otcem není žádný z dozorců, a že si tedy pohlavní styk vymyslela. Policie z Krajského ředitelství v Hradci Králové poté s odvoláním na genetické expertizy uvedla, že otcem je jiný vězeň, který pobýval ve stejné věznici jako Petra N. Měl na starosti výdej teplé stravy.

U opavského soudu mimo jiné zaznělo, že právě při té příležitosti s ním obžalovaná navázala kontakt, dopisy si předávali v ešusech. V lednu se pak svěřila spoluvězenkyni, že je těhotná. Sperma jí měl vězeň předat v gumové rukavici, ona si jej poté přelila do tuby od lepidla, kterou si zavedla do pochvy.

OMLUVA

Petra N. před soudem svého činu v závěrečné řeči litovala a dozorci se omluvila. Státní zástupce požadoval trest při spodní hranici. Obhajoba navrhovala, aby soud Petru N. sice uznal vinnou, ale aby od potrestání upustil.

„Žádám soud, aby ji uznal vinnou, ale aby vzhledem k tomu, že je to mladá žena a podle posudku je její resocializace možná, aby od potrestání za tento trestný čin bylo upuštěno,“ řekl obhájce.

Soud nakonec přečin křivého obvinění překvalifikoval na trestný čin křivé svědecké výpovědi. Obžalované vyměřil osm měsíců nepodmíněně ve věznici se zvýšenou ostrahou. Rozsudek však není pravomocný, Petra N. si vzala lhůtu na rozmyšlenou, státní zástupce se na místě odvolal.