Zatím posledním úspěchem je dopadení šestadvacetiletého Opavana, který po dobu minimálně pěti let zásoboval drogový trh ve městě marihuanou. Gram prodával za částku pohybující se okolo 200 korun. Drogu distribuoval na různých místech Opavy a pravidelně za tímto účelem využíval i taxislužbu.

„Opavský toxi tým na základě soudního rozhodnutí u něj provedl v místě trvalého bydliště domovní prohlídku, při které byla zajištěna nejen finanční hotovost pocházející z trestné činnosti, ale také digitální váhy, dealerové sáčky a přibližně půl kilogramu sušené marihuany,“ uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský a vzápětí ještě dodal: „I když policejní komisař podal návrh na vzetí tohoto obviněného muže do vazby, tento institut nebyl akceptován a jeho trestní stíhání probíhá na svobodě, přičemž mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do desíti let. Celá záležitost je nadále ve vyšetřování ze strany opavských kriminalistů.“

Dopadli dealery pervitinu

Toxi tým z Opavy slavil úspěchy i na začátku letošního roku. Na jaře opavský okresní soud udělil podmínečný trest pětadvacetiletému muži z Opavska. Ten poskytoval pervitin minimálně třem desítkám různých osob, které si pro „zboží“ chodily do jeho bydliště na Hlučínsku anebo se setkávali na jiných místech. Opavský soud poslal na 26 měsíců nepodmíněně za mříže i dva mladíky ve věku 21 a 22 let.

Všichni tři úzce spolupracovali a zásobovali drogový trh pervitinem. Policie jejich síť rozkryla koncem loňského roku. Dva nejmladší pachatelé byli recidivisté, protože už dříve podobným způsobem překračovali zákon. Oba zejména na území Opavy poskytli drogu desítkám lidí.

Zkraje letošního roku proběhl v Opavě soud i s dvěma bratry z Hlučínska. Pětadvacetiletý muž se svým o tři roky starším sourozencem pěstoval konopí a vyráběl pervitin. Při domovní prohlídce policisté zajistili finanční hotovost jako výnos z prodeje drog. Nacházely se u nich i 3 kilogramy marihuany a kompletní technologie k výrobě pervitinu. Jak jeden tak druhý u opavského tribunálu vyfasovali podmínečné tresty.