Jako první přišel na řadu sedmnáctiletý Opavan na Englišově ulici v Opavě. Dva dosud neznámí muži ho přepadli minulé úterý přibližně půl hodiny před půlnocí u budovy základní školy. Pachatelé ho dokonce donutili, aby se vysvlékl.

„Pod pohrůžkou fyzického násilí mladíka přinutili, aby jim vydal svoje osobní věci, a to mobilní telefon Nokia, MP4 přehrávač Evolve, stříbrný řetízek s přívěskem ve tvaru dolaru, hodinky Centime, tričko značky Jordán a peněženku s finanční hotovostí dva tisíce korun,“ uvedl mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že hodnota ukradených věcí se vyšplhala na 9 950 korun.

Za tři dny si na gangstery z amerického filmu zahráli tři neznámí zločinci v Budišově nad Budišovkou. Za oběť si vyhlédli šestapadesátiletého muže, který kolem jednadvacáté hodiny vstupoval do vchodu domu na ulici Československé armády.

„Povalili muže na podlahu chodby domu, a přestože se snažil bránit, vytáhli a odcizili mu z pravé zadní kapsy kalhot jeho pánskou peněženku s finanční částku 2 100 korun, platební kartu a osobní doklady,“ popsal René Černohorský druhý z útoků.

Zatím poslední útok se odehrál v sobotu na Myslivecké ulici v Opavě-Kateřinkách. „Kolem devatenácté hodiny přistoupili k sedmnáctiletému mladíkovi z Opavy-Kateřinek dva pachatelé. Jeden z neznámých mužů mu strhl z uší sluchátka k mobilnímu telefonu a druhý muž mu nařídil, aby vytáhl mobil, co má v kapse, nebo mu prý rozbije hubu,“ řekl policejní mluvčí.

Z obavy o svůj život jim mladík předal telefon značky LG Prada v hodnotě 5 500 korun. Mladíkovi prý pachatelé řekli, že nic nemá hlásit na policii a pokud to nahlásí, tak si jej najdou a zmlátí. Po této výhružce odešli i s odcizeným mobilním telefonem neznámo kam.

Všechny tři útoky vyšetřují opavští kriminalisté a ve všech případech už policejní komisař zahájil proti neznámých pachatelům trestní řízení. „Policie žádá širší veřejnost o spolupátrání po pachatelích těchto skutků. Jakékoliv informace policisté rádi přijmou, byť i anonymně, na linku 158,“ žádá Černohorský veřejnost o pomoc.

Zda spolu útoky nějak souvisí, zatím policie neuvádí.