Čtyřiatřicetiletý řidič škodovky z Hodonínska nezvládá řízení, dostává smyk a v plné rychlosti naráží v protisměru do autobusu, v němž jede na zápas do Orlové juniorský hokejový tým Mladých Draků Šumperk Úzký a nebezpečný hlavní tah z Opavy na Ostravu si v tomto místě pod kopcem, jemuž místní lidé říkají Lazňa, vybírá svou další daň. Obě auta i autobus končí v příkopech.

Řidiče oktávky vystříhávají z vraku hydraulickými nůžkami hasiči a sanitka ho odváží na traumatologii do blízké Fakultní nemocnice v Ostravě – Porubě. Zhruba dvacítce mladých hokejistů ani jejich doprovodu se naštěstí nic nestalo. Jejich autobus ale končí silně poničen. „Já si jen pamatuji, že Radek Fischer, který se díval z okna, vykřikl, co ten řidič té škodovky blbne. Pak přišla první rána, jak do nás napálil, potom druhá rána, jak náraz odhodil autobus do příkopu,“ sděloval své pocity po havárce hokejový obránce šumperské juniorky Martin Novotný.

Mladí Draci už k utkání v Orlové nedorazili. Náhradním autobusem se vrátili domů. „Nedivte se, po takovém zážitku nedokážeme myslet na hokej,“ sdělil bezprostředně po nehodě vedoucí týmu Martin Slovák. Silnice se zhruba na tři hodiny uzavírá.

„Z proražené nádrže autobusu totiž uniklo 150 listrů nafty, hasiči ji vysáli pomocí speciálního vysavače. Frekventovaná spojnice mezi Ostravou a Opavou byla v obou směrech uzavřena, protože při průjezdu aut by hrozilo další nebezpečí nehod vzhledem k tomu, že na silnici leží voda, olej a nafta,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje Petr Kůdela. Tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský podotkl, že dechová zkouška byla u všech řidičů negativní