Když jí byla Ostrava těsná, zamířila v listopadu do opavského Tesca. Z regálů vybrala kosmetiku za více než 12 000 korun, kterou se snažila odnést bez zaplacení. Ostraha ji zadržela a předala policii. Zlodějka u sebe neměla občanský průkaz a při zjišťování totožnosti uvedla jméno a osobní údaje své sedmadvacetileté sestry Lucie.

Všechno sedělo a policisté neměli důvod k pochybám. Zvrat nastal ve chvíli, kdy nic netušící Lucii přišlo od soudu oznámení o nařízené úhradě škody z krádeže. Protestovala a justiční mašinerie se rozjela tentokrát už správným směrem.

Veronika Kramarovičová, obviněná z krádeže a poškozování cizích práv, zašpitala u soudu lítost i přiznání viny. V porušování zákona není začátečnicí, protože má na kontě už pět přestupků proti majetku a pět záznamů v rejstříku trestů za krádeže a neoprávněné držení platební karty.

Její sestra Lucie v přípravném řízení uvedla, že si s ní sestra takovým způsobem „zažertovala“ už několikrát, a proto jí bylo všechno jasné. Se svou povedenou příbuznou nechce mít vůbec nic společného, protože má kvůli ní stále problémy. U soudu využila práva nevypovídat.

Policisté vysvětlili, že si obžalovanou převzali od ostrahy Tesca a odvezli ji na služebnu k výslechu. Sdělila jim, že nemá peníze a musí se starat o tři děti. Když jim poskytla všechny požadované údaje, ověřili si je v evidenci obyvatel a jelikož odpovídaly, neměli důvod k pochybám a tím ani k další lustraci.

Obrat ve věci nastal až po reakci ze strany Lucie, která s aktivitami své sestry neměla nic společného. Nezaměstnaná Veronika byla z evidence úřadu práce pro porušení povinností vyřazena a se sháněním zaměstnání zjevně nespěchala. Prvními tresty bylo uložení obecně prospěšných prací, které však obžalované mravy nezlepšily.

Po posledním soudním líčení za krádež a neoprávněné užívání platební karty si proto šla už sednout a trest si nyní už pod svým jménem odpykává v opavské věznici. Ještě před jeho nástupem však stihla krást v opavském Tescu. Pro vyžádání spisu o posledním odsouzení ostravským soudem bylo hlavní líčení odročeno.