Policie zatím k celé záležitosti nechce být příliš sdílná, jelikož stále probíhá vyšetřování. Je však jasné, že pachatelem byl čtyřiatřicetiletý muž z Karvinska, který nelegální nahrávky pořizoval na koupalištích v Hradci nad Moravicí a také na Vítkovsku. Hodně nevšední kameraman měl být zadržen zásluhou duchapřítomného správce hradeckého koupaliště. Všiml si totiž, že dotyčný jde na plovárnu zadem, což mu připadalo podezřelé.

Následně nešel k vodě, ale rovnou na mužské záchody. Když půlhodiny nevycházel, zkontaktoval provozovatele koupaliště, jenž poté přivolal policii. Přivolaná hlídka dotyčného zajistila. Po otevření kabinky bylo všem jasné, o co se tady jednalo. Muž využil toho, že ženské a mužské záchody byly jako kdyby zády k sobě. Provrtal díru na vedlejší toaletu a kamerou natáčel všechny ženy, které zde přišly vykonat potřebu.

„Policistům se povedlo zajistit videonahrávky. Případ je pořád v šetření. Pachateli hrozí až dva roky odnětí svobody," poznamenala tisková mluvčí opavské policie Dagmar Schindlerová.

Obrana proti podobným úchylům je poměrně složitá. Provozně-technického náměstka opavských Technických služeb, které jsou provozovatelem opavského koupaliště a bazénu, Martina Giráška jsme se ptali, jak je to s bezpečností návštěvníků v Opavě. „Jak městské koupaliště, tak krytý bazén máme na místech, kde to nenarušuje návštěvníkovo soukromí, částečně pokryt kamerovým systémem," mínil Martin Girášek a ještě připojil několik postřehů: „Bezpečnost návštěvníků v obou zařízeních zabezpečují také školení plavčíci, kteří v případě jakéhokoliv nevhodného chování návštěvníků, jež nelze vyřešit jejich napomenutím, přivolají hlídku městské policie."

Petr Dušek