Pak už zloději stálo v cestě jen prosklené okno, které rozbil, vsoukal se jím do zázemí voliér a papoušci byli jeho. Stalo se tak někdy v noci z pondělí na úterý. Středisku volného času tak zmizel zelený papoušek nádherný a dva papoušci rozela penant, jeden stříbrné a druhý zelené barvy.

Co s nimi zloděj udělal, je otázka. Jestli si myslel, že je draze prodá, je prý na omylu. „Nebyly to vzácné druhy, dají se koupit v každém zverimexu," říká pedagog zmíněného střediska Libor Kaděrka, který se zde o papoušky stará. Policisté, kteří případ vyšetřují, dávají jeho slovům za pravdu. Jeden papoušek stál zhruba kolem tisícovky.

„Spíš je mi divné, jak je zloděj ve voliéře chytil. V noci spí, ale když k nim někdo vleze, začnou lítat. Zajímavé je, že ten člověk za sebou klec zavřel, ostatní papoušci v ní zůstali," pokračuje Libor Kaděrka, který obešel už dva opavské zverimexy s nadějí, že tam svěřence objeví. „Zatím nic, ale budu hledat dál," říká mladík.

Zároveň dodává, že rozela stříbrná měla poničené křídlo, a proto je neprodejná. Na otázku, zda papoušci nemohli skončit v polévce, jen nešťastně kroutí hlavou: „Doufám, že ne!" Krádež opeřenců není ve středisku volného času první. Zloději zde již dřív ukradli fretku nebo želvy. I proto zaměstnanci nyní zvažují ještě větší zabezpečení areálu.

„Chováme zde různá zvířata. Návštěvníci se mohou přijít podívat i na drobné hlodavce, hady či ještěry. Neděláme to pro naše obohacení, ale pro potěšení a poučení veřejnosti, hlavně dětí. O to víc nás každá krádež mrzí," dodal Libor Kaděrka a podotkl, že informace o hledaných papoušcích mohou nálezci sdělit na telefonní číslo střediska, které je 553 623 276.

Zdejší minizoo mohou zájemci navštívit každou neděli od 9 do 12 hodin, větší skupiny ve všední dny po domluvě.