Vše se odehrálo v Opavě v pátek od 11 do 19.15 hodin. K prvnímu vloupání došlo na ulici Vojanově. Zloděj po předchozím rozbití skleněné výplně zadních dveří odcizil ze zaparkovaného auta notebook s příslušenstvím a projekci ke karaoke v hodnotě sto pětadvaceti tisíc korun.

Zloděj ukradl, co se dalo

Jako druhý objekt si pak vybral auto značky Audi zaparkované v areálu tenisových kurtů na ulici Karlovecké. Majitele auta obral o černou koženou tašku, v níž měl mimo jiné osobní doklady, doklady od vozidla, platební karty a hotovost ve výši čtyř tisíc korun. Ani to však pachateli zřejmě nestačilo, a tak se do třetice vloupal do auta na parkovišti v areálu restaurace Penzion na ulici Hlavní v Kylešovicích.

Odtamtud si mimo jiné odnesl černou koženou tašku se čtyřmi krabičkami cigaret, parfém, pánskou koženou peněženku, v níž bylo pět a půl tisíce korun, a plátěnou tašku s kuchařským ošacením. Jinému zloději pak v sobotu v brzkých ranních hodinách stačilo pět minut k tomu, aby na Zacpalově ulici v Opavě vybílil auto značky Toyota. Jak uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, škoda na odcizených věcech činila v tomto případě 1 350 korun a na zařízení auta čtyři tisíce korun.

Zalíbily se mu kabely

Pozornosti zlodějů pak neušly ani chaty. Jeden případ zaevidovali policisté ve Vítkově- Podhradí. Zatím neznámý pachatel tam vyštípal spodní část masivu vstupních celodřevěných dveří. Tak se dostal do rekreační chaty, odkud si vzal klíče od garáže. Z té si následně odnesl hoblovačku, nafukovací rekreační kajak a dětský nafukovací člun.

Jelikož mu to ale bylo málo, odřezal z přenosné svítilny elektrický kabel dlouhý dvacet metrů, dále si vzal i patnáct metrů prodlužovacího kabelu. Neunikl mu ani další, pětadvacet metrů dlouhý prodlužovací kabel s koncovkami. Padesátimetrový kabel zřejmě při svém odchodu odřezal i z elektrické travní sekačky. Sedmdesátiletému majiteli chaty způsobil škodu za bezmála dvacet tisíc korun.

Odnesl si poplašnou pistoli

I kynologická chata na ulici Opavské v Kravařích se v uplynulých dnech stala terčem zloděje. Ten po vypáčení visacího zámku vnikl do areálu Základní kynologické organizace. Po vypáčení dveří se dostal až do kanceláře, odkud si po odstranění visacích zámků ze skříní odnesl bubínkovou poplašnou pistoli v hodnotě tisíc korun a starší rychlovarnou konvici. Předběžná škoda na zařízení chaty je 2 400 korun.