Během pondělního večera se nožem pokusil připravit o život svou šestatřicetiletou přítelkyni na balkoně bytu jednoho z heraltických paneláků. Následně ho obrátil proti sobě a sám se zranil. Drama jak vystřižené z akčního filmu sledovala spousta přihlížejících. Netrvalo dlouho a do blízkosti ulice Zahradní přijela policejní auta a záchranáři.

Dotčená část Velkých Heraltic, které se nachází poblíž hranice opavského a bruntálského okresu, byla jako na manévrech. Muž se později se svou obětí zabarikádoval v bytě a situace si vyžádala zákrok zásahové jednotky, která vnikla dovnitř, oba zraněné partnery zajistila a následně předala do péče lékařů.

Joel Kayamba - Ilustrační foto
Joel Kayamba míří do Plzně, jde o největší přestup Opavy

„Vrchní komisař prvního oddělení moravskoslezské policie obvinil pětapadesátiletého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného ve stádiu pokusu, zločinu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a přečinu výtržnictví,“ uvedl Richard Palát z oddělení tisku a prevence kanceláře krajského policejního ředitelství.

Dnes dopoledne se v případě pachatele rozhodovalo o vazbě. Jeho transport ze Slezské nemocnice k Okresnímu soudu v Opavě byl ovšem zamítnut lékařem. Soudce, krajský státní zástupce a obhájce se tak u dotyčného společně sešli v nemocnici v rámci takzvaného vazebního zasedání.

Roman SKuhravý.
Roman Skuhravý nečekaně v Opavě končí, jeho místo zaujme Ivan Kopecký

„Dostal otázky týkající se útoku. Argumentoval však s tím, že si z večera vůbec nic nepamatuje a nemůže k tomu nic říct. Zároveň přiznal, že má značné problémy s alkoholem,“ komentoval místopředseda opavského soudu Jaroslav Khul a ještě dodal:

„Byl vzat do vazby, jelikož panovala obava z toho, že by se pokusil o útěk anebo by se skrýval. Navíc se se jedná o alkoholika, který má problémy s agresivitou, proto hrozilo i to, že by svůj čin mohl opakovat. Vzhledem ke zdravotnímu stavu ovšem musel být převezen do vazební věznice v Praze na Pankráci, která disponuje vězeňskou nemocnicí.“

Deník už včera komunikoval s některými svědky události. Dle jednoho z nich, jenž si přál zůstat v anonymitě, byly potyčky mezi oběma partnery běžnou záležitostí. A prý nemělo zůstávat pouze u verbálních útoků.

Trenér Ivan Kopecký - Ilustrační foto.
Nový opavský kouč Ivan Kopecký: Fotbalové městečko s fantastickými diváky

„Že k něčemu takovému dojde, se zrovna v jejich případě nedivím. Měli mezi sebou napjatý vztah, v němž docházelo údajně i k fyzickým roztržkám. Byla to u nich zkrátka taková „Itálie“. Oba navíc holdovali alkoholu,“ poznamenal náš zdroj.

Podle dalších informací Deníku se jablkem sváru mezi oběma účastníky incidentu stal neuhrazený dluh za drogy vůči napadené ženě.

Ilustrační foto.
Velké Heraltice: Drama na balkoně vyústilo v pokus o vraždu