Ten si zájem policie a kriminálního komisaře vysloužil tím, že v prosinci 2007 uzavřel několik smluv se společností GE Money Multiservis o finančních úvěrech na různé zboží. Při uzavírání podmínek uvedl, že pracuje jako řidič u jedné firmy a také příjem.

Přitom už v té době byl více než měsíc bez práce.

Následně pak úvěry nesplácel. Na základě falešných a zkreslujících údajů si tak 22. prosince na úvěr vzal v opavském hypermarketu Tesco elektroniku v ceně několika tisíc korun a 27. prosince pak v prodejně elektrospotřebičů HP Tronic znovu po uvedení nepravdivých údajů další elektroniku v hodnotě sedmi tisíc.

K tomu si ještě smluvně zařídil tzv. revolvingový úvěr na částku 20 tisíc korun. Tu ve dvou výběrech kartou po 10 tisících vybral a nezačal splácet.

Podvodník tak celkem způsobil společnosti GE Money Multiservis škodu ve výši nejméně 36 226 korun. Jeho skutky se zabývali policisté z Vítkova, kteří po zajištění potřebných poznatků věc předali opavským kriminalistům. Trestní stíhání pachatele je vedeno na svobodě z důvodu, že není stíhán pro jinou trestnou činnost.