„V pátek okolo tři čtvrtě na osm večer vstoupil dosud neznámý pachatel do prodejních prostor benzinové čerpací stanice Tolosaner a.s. v Opavské ulici v Dolním Benešově a pod pohrůžkou pistolí, kterou držel v ruce, přinutil obsluhu k vydání sedmi tisíc šesti set sedmdesáti dvou korun,“ seznámil nás s událostí tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Vše se naštěstí obešlo bez zranění přepadené čerpadlářky – jedenapadesátileté ženy z Bolatic. Po loupeži pachatel utekl. Případ je šetřen opavskými kriminalisty jako zločin loupeže.

„Policie žádá případné svědky, aby neváhali a třeba i anonymně zavolali opavským policistům na bezplatnou linku 158,“ sdělil Černohorský.

Benzinová čerpadla v Dolním Benešově se stala cílem přepadení už po několikáté. Naposledy to bylo v srpnu loňského roku, kdy dva maskovaní pachatelé těsně před zavřením brutálně zaútočili na manželský pár provozující nedalekou benzinu Kristian.

Přesto, že už měli lupiči v rukou peníze, na muže nepochopitelně zaútočili a ranami pažbou pistole mu způsobili vážná zranění hlavy ohrožující život. Když mu žena chtěla pomoci, napadli a zmlátili stejným způsobem i ji.

Poté oba zraněné zavřeli v kanceláři a utekli.Kjejich dopadení zatím nepomohla ani padesátitisícová odměna, kterou vypsal rodinný přítel přepadených.