Do opavských ulic se pomalu vracely sluneční paprsky prvního pracovního dne tohoto týdne. Blížilo se tři čtvrtě na šest ráno. Policejní hlídka už měla pomalu noční službu za sebou. Procházela ještě ulicí Na Dolním poli.

Oči policistů najednou upoutal mladíček, který se snažil být „nenápadný“. Následovala kontrola totožnosti. Policisté v něm poznali utečence z ústavu. Odvedli ho na služebnu. Začali se ho vyptávat. Postupně zjistili, že ještě ne sedmnáctiletý mladík je pěkné kvítko.

V noci se totiž vydal do opavské Ondříčkovy ulice a zde si otevřel vrata na pozemek jednoho z rodinných domků. Za chvilku už stejnou cestou vyvezl tři jízdní kola. A zmizel s nimi. A že to není jeho první setkání se zákonem.

„Mladík se svého protiprávního jednání dopustil přesto, že byl v posledních třech letech pro obdobnou trestnou činnost majetkového charakteru pravomocně odsouzen v září loňského roku rozsudkem Okresního soudu v Opavě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce dvou měsíců.

Policejní komisař již proti němu zahájil úkony trestního řízení pro provinění z trestných činů krádež a porušování domovní svobody. Případná jeho další trestná činnost je v šetření ze strany opavských kriminalistů,“ řekl k události René Černohorský, tiskový mluvčí PČR v Opavě, který dodal, že v průběhu provádění procesních úkonů si obviněný mladík stěžoval policejnímu komisaři na své psychické problémy, a proto byl převezen k lékařskému vyšetření do Psychiatrické léčebny v Opavě.

Zde byl následně hospitalizován.