Ten si v prostorách jednoho z rodinných domů v Opavské ulici v Kravařích postavil na začátku letošního června tři pěstební stany, nezapomněl je vybavit potřebnou vzduchotechnikou, ventilátory nebo filtry. To vše za účelem nelegálního pěstování konopí setého.

Aby se rostlinám dobře dařilo, napojil posléze pěstební stany na elektřinu ve zmíněném domě. O rostliny se příkladně staral, zaléval je a hnojil. Během září provedl první sklizeň a rostliny usušil do podoby marihuany, zbytek rostlin měl v plánu zpracovat později. Jenže radost z úrody netrvala dlouho a brzy u něj doma zazvonil Toxi tým složený z opavských policistů a kriminalistů, kteří u něj provedli předem soudně stanovenou domovní prohlídku.

„Při ní bylo mimo jiné nalezeno a zajištěno 24 kusů vzrostlých rostlin konopí o výšce přibližně 60 centimetrů, 22 kusů rostlin konopí o výšce okolo 100 centimetrů a přes 7 kilogramů zelené sušené rostlinné hmoty. Vše bylo následně zasláno k chemickému rozboru a k expertíze s ohledem na přesné zjištění množství účinné látky THC,“ uvedl mluvčí opavské policie René Černohorský. Celou věcí se nadále zabývají opavští kriminalisté. (ber)