Ve chvíli, kdy ohrožená žena na tísňovou linku volala, ještě netušila, že agresivní manžel je pro místní policisty žádanou osobou. Jen o pár minut dříve totiž v areálu Mexiko na ulici Lesní v Pusté Polomi fyzicky napadl dva muže takovým způsobem, že pro ně musela přijet sanitka rychlé záchranné pomoci. Když však záchranáři i policisté na místo dojeli, našli jen napadené muže. Útočník se vytratil neznámo kam.

„Šetřením policistů bylo od poškozeného čtyřicetiletého muže z Pusté Polomi zjištěno, že jej fyzicky napadl padesátiletý muž z Pusté Polomi, který již však z areálu odešel neznámo kam,“ uvedl opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Ke smůle své ženy se opilý násilník rozhodl ukrýt ve společném bytě na Sluneční ulici ve Velké Polomi a ve svém agresivním chování pokračovat. „Žena volala, že její manžel se právě vrátil, je v silně podnapilém stavu, vulgárně jí nadává a vyhrožuje jí zabitím. Má proto obavu o svůj život a zdraví,“ doplnil Černohorský s tím, že policejní hlídka ihned vyjela napadené ženě pomoci.

Muže před útoky proti vlastní manželce neodradila ani přítomnost strážců zákona. Ti se proto rozhodli, že ho odvezou na opavskou záchytku. Z důvodu agresivního chování a aktivního odporu proti zakročujícím policistům byly podle policejního mluvčího po zákonném poučení a po výzvě s výstrahou proti muži použity donucovací prostředky a následně mu byla nasazena pouta.

Násilník je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví.