Dvaadvacetiletý Opavan T.V., který se měl stát poslední červencovou neděli loňského roku obětí Žigova řádění, se má nyní podle informace zaslané nám do redakce jedním z čtenářů vyskytovat v rehabilitačním centru v Kladrubech. Tam se nám bohužel k tomuto nikdo nevyjádřil.

Aktuální zdravotní stav zmláceného muže je tak prozatím nejasný. Ještě na počátku roku však bylo zřejmé, že jeho návrat do života nebude jednoduchý. Policie jej vinou zdravotního stavu nemohla ani vyslechnout.

Mladík však mohl klidně skončit ještě hůře. Když jej nalezli po útoku ležet na sedadle auta v opavské ulici U Cukrovaru, neměl daleko ke smrti. V ostravské nemocnici se později rval o holý život a vinou těžkého poranění hlavy jej lékaři udržovali v umělém spánku.

Po jisté době se mladík původem z Nymburka jakoby ztratil ze světa. Až po čase se objevily nepotvrzené informace o tom, že byl převezen do nemocnice v Kolíně a snad se i učí znovu chodit. Jak již bylo zmíněno, podle nejnovějších informací tedy nyní údajně pokračuje v léčení v Kladrubech.

Za událostmi z před tři čtvrtě roku prý nebyly rasové motivy, jak se domnívala řada Opavanů. Napadený T.V. i Vasil Žiga se měli znát a ke konfliktu a rvačce došlo kvůli sporům o peníze ze společně spáchaného zločinu. Nahlas se mluvilo dokonce i o sumě. Ta měla dělat dva tisíce korun.