Vše začalo v těchto dnech ve Výškovické ulici v Ostravě, kde hlídka prováděla noční kontrolu. Její členové si všimli osobního vozidla Škoda Octavia červené barvy. Auto dobře znali, věděli, že patří člověku se zákazem řízení. „Proto se rozhodli auto zastavit a řidiče zkontrolovat. Za vozidlem se otočili a za pomocí světelného a zvukového signalizačního zařízení ho chtěli zastavit,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že řidič šlápl na plyn a začal ujíždět. „Pronásledování však netrvalo dlouho. Na ulici Pavlovově v Ostravě-Zábřehu zpomalil a za jízdy z místa řidiče najednou vyskočil a dal se na útěk. Vozidlo skončilo ve stromě a prchající muž byl během chvilky zadržen policisty,“ doplnila Michalíková.

Baška, Frýdeckomístecko, léto, sezona, koupání, cyklistika, 30. 5. 2022.
OBRAZEM: Takto na Bašce začala sezona, rychle si užít, než přehradu vypustí

Výtečník skončil v rukou porubských kriminalistů, kteří už měli připraveny důkazy týkající se jeho předchozích majetkových deliktů. „V několika případech měl vniknout do prostor stavenišť, stavebních areálů, ale také rodinného domu. Nebyly mu však cizí ani osobní či nákladní vozidla. Několikrát se dokonce na místo činu opakovaně vracel,“ řekla Michalíková. Zloděj vzal různé kabely, benzinovou rozbrušovací pilu, kompresor či úhlovou brusku. Zmizela i referenční stanice za 300 tisíc korun.

V jednom případě ho zachytily kamery. Stalo se tak v okamžiku, kdy vešel do rodinného domu a v předsíni vzal peněženku s hotovostí a doklady.

Bagr

Muž měl i komplice. Na staveništi v Ostravě-Porubě využili příležitosti, a kromě jiných strojů ukradli i bagr za 600 tisíc korun, s nímž odjeli. „Dlouho se však ze svého lupu neradovali. I přesto, že ho odstavili na odlehlém místě, policisté následující den po oznámení hledaný bagr našli zaparkovaný v poli,“ sdělila Michalíková s tím, že nepoctivci chtěli bagr prodat.

Parkování ve Fakultní nemocnici Ostrava na jaře zdražilo. Řidiči hledají každé volné místo, mnozí stojí „na prasáka“, 1. června 2022, Ostrava.
"Na prasáka!" I tak se běžně parkuje za 80 korun na hodinu ve fakultce v Ostravě

Třicetiletý muž čelí obvinění z řady trestných činů, a to krádeže, poškození cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Podle policistů má na svědomí třináct zločinů. Soud na něj uvalil vazbu. Hrozí mu až osm let žaláře. Celková škoda činí 1,2 milionu korun.