Ujíždějícího šoféra dojela policejní hlídka na křižovatce ulic Ostravská a Havlíčkova. "Řidiči za užití výstražného a světelného znamení dali policisté pokyn k zastavení. On na výzvy nereagoval a nerespektoval je. Naopak sešlápl plynový pedál a začal před nimi ujíždět. Řidič projel Orlovou, obcí Doubrava a vrátil se zpět do Orlové," popisuje mluvčí policie Zlatuše Viačková. 

Kolonie finských domků, nejen v Doubravě, má jít k zemi. Jejich majitel, společnost Heimstaden, chce začít s revitalizací, domky strhnout a na jejich místě postavit nové dřevostavby.
Lidé z finských domků v Doubravě žijí v nejistotě. Nechte nám je, prosí

Honička pak skončila v orlovské Klášterní ulici, kde policisté muže zadrželi. „Lustrací poté zjistili, že důvodně podezřelým je 47letý recidivista, který stále porušuje zákon. V polovině listopadu byl policisty místního oddělení zastaven při silniční kontrole v Českém Těšíně. Osobní vozidlo Peugeot řídil i přesto, že mimo jiné mu byl ostravským okresním soudem vysloven zákaz řízení do roku 2022," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Krajský soud v Ostravě projednával 30. listopadu 2021 případ úmyslně založeného požáru v Bohumíně na Karvinsku, při kterém v srpnu 2020 zemřelo jedenáct lidí. Na snímku zmocněnec poškozených, advokát Petr Kausta.
„Je to bezcitný zbabělec,“ řekl o masovém vrahovi ostravský advokát Kausta

O několik dnů později v Karviné na čerpací benzinové stanici do vozidla s cizími registračními značkami natankoval a bez zaplacení ujel.

"Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu krádeže. Ve středu poslal soudce v minulosti již devatenáctkrát soudně trestaného muže do vazby," dodala mluvčí policie.