Na konci února letošního roku operační důstojník přijal na tísňovou linku oznámení o muži, který vloupal do parkovací boudy na parkovišti před ostravskou Zoo," uvádí mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Až tři roky vězení nyní hrozí třiadvacetiletému recidivistovi z Novojičínska, který se vloupal do parkovací budky u Zoo Ostrava. Na snímku hrdina případu, policejní pes Ryky.Až tři roky vězení nyní hrozí třiadvacetiletému recidivistovi z Novojičínska, který se vloupal do parkovací budky u Zoo Ostrava. Na snímku hrdina případu, policejní pes Ryky.Zdroj: PČRNa místo se rozjely policejní hlídky, psovod se psem Ryky, ale také kriminalistický technik. Policisté zjistili, že neznámý pachatel vnikl přes spodní část do dřevěné budky a otvorem odcizil pracovní reflexní bundu.

"Pachatel si měl bundu obléct a utéct neznámo kam. Zde už nastává práce pro služebního psa jménem Ryky, který na základě pachové stopy prozkoumal terén. Zhruba pětset metrů od místa činu „vyčmuchal“ odcizenou bundu, kterou kriminalistický technik zajistil jako stopu. Začalo pátrání po pachateli, který při útěku odcizenou bundu odhodil," líčí dále policejní mluvčí. 

Na základě operativní činnosti, ohledání místa činu a vyhodnocením zajištěných stop směřovalo podezření na recidivistu z Novojičínska. Komisař 2. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství z Ostravy v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření 23letému muži ze spáchání přečinu krádeže.

"Podezřelý se kriminalistům do výslechu doznal, jako důvod měl uvést, že zkratovitě jednal, neměl práci a měl špatnou náladu. Svou výpověď ukončil slovy, že je ochoten uhradit vzniklou škodu. Vzhledem k tomu, že byl v minulosti za obdobný skutek pravomocně odsouzen a potrestán, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta," dodala mluvčí policie.