Řeč je o vrahovi, který uplynulou neděli zabil svou bývalou přítelkyni. V pondělí podali policisté státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Potvrdila to mluvčí severomoravských kriminalistů Soňa Štětínská.

Vražda se odehrála v neděli časně ráno. Muž vzal kulovnici a střelil svou bývalou družku v jednom z vítkovských bytů do hlavy. Podle všeho nesnesl, že si našla nového partnera. Žena svému zranění ještě týž den v nemocnici podlehla.

V tragickém příběhu navíc figuruje i roční dítě, které během jednoho dne ztratilo oba rodiče. Vzhledem k tomu, že vrah ihned z místa činu utekl, muselo být do pátrání nasazeno několik desítek policistů včetně psovodů. Nad Vítkovskem pak po celý den létal i policejní vrtulník.

„Pátrání po hledaném bylo náročné. Terén Vítkovska je členitý s množstvím lesního porostu. A navíc, pachatel měl místní znalost. Policisté však propátrávali veškerá místa, kde by se muž mohl ukrývat. Jednalo se o nebezpečného pachatele,“ uvedla Štětínská s tím, že se v průběhu odpoledne podařilo kriminalistům s podezřelým zkontaktovat. Pak se začalo vyjednávat.

„Jako jeden z prvních s mužem mluvil vedoucí krajského výjezdu. S určitými přestávkami s ním byl ve spojení zhruba dvě hodiny, do doby, než se muž policistům vzdal. Policista dokázal v muži vzbudit takovou důvěru, že ten chtěl mluvit téměř jen s ním a v podstatě i slíbil, že se vzdá jen do jeho rukou,“ pokračuje Štětínská, podle které musel mít kriminalista při kontaktu s pachatelem celou dobu na paměti, že by se mohl pokusit sebevraždu.

„V průběhu kontaktu s podezřelým dorazil na místo také policejní vyjednavač. I on několikrát hovořil s mužem. Nemalou měrou tak přispěl k tomu, že se kolem jednadvacáté hodiny podezřelý vzdal,“ podotkla. Jak dále uvedla, po zadržení byl muž eskortován k dalším vyšetřovacím úkonům.

Související články:
Muž zavraždil ženu ze žárlivosti