„Muž během fotbalového utkání vběhl společně s dalšími na hrací plochu, kde fyzicky napadl člena bezpečnostní agentury Seys Security Opava. Během útoku ho sice nezranil, ale útokem na místě veřejnosti přístupném se dopustil hrubé neslušnosti,“ vysvětlil policejní mluvčí René Černohorský.

Podle slov mluvčího policie stále vyhodnocuje video a foto záznamy z jak z utkání samotného, tak z událostí, které mu předcházely a nebo byly po něm. Je tak možné, že se počet policejně stíhaných ještě rozroste.

Redakce ještě připomíná, že už přímo v den utkání policie zajistila čtyři osoby. Přímo ze stadionu během zápasu předvedla na služebnu třiadvacetiletého muže z Opavska k prokázání totožnosti. Jeho protiprávní aktivity policie ještě vyhodnocuje.

Tři osoby pak policisté zadrželi při rvačce na parkovišti bezprostředně po utkání. Byl mezi nimi jeden osmatřicetiletý Polák z Wroclawi obviněný z trestného činu výtržnictví, dvaatřicetiletý muž z Opavy-Kateřinek obviněný ze spáchání trestných činů útok na veřejného činitele a výtržnictví, o rok starší další muž z Opavy-Kateřinek obviněný z výtržnictví.