Dva neznámí pachatelé, jejichž přesný popis nedokázala uvést ani postižená žena, se vloupali do bytu na Krnovské ulici v Opavě. Napadli téměř osmdesátiletou stařenku, která dům obývá, a ukradl několik jejích osobních předmětů a několik tisíc korun. „Dne 15.ledna 2008 byly policejním komisařem Služby kriminální policie a vyšetřování okresního ředitelství Policie České republiky Opava zahájeny úkony trestního řízení, a to ve věci trestného činu loupeže a trestného činu porušování domovní svobody,“ sdělil redakci tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Těchto trestných činů se měli dopustit dva neznámí pachatelé tím, že v době kolem půl dvanácté hodiny dopolední 15. ledna tohoto roku využili okamžiku, kdy poškozená sedmasedmdesátileté žena z Opavy odemykala vstupní dveře do svého bytu v prvním poschodí činžovního domu na ulici Krnovské v Opavě. „Pachatelé vtlačili ženu do bytu, jeden z nich ji za použití násilí držel v kuchyni, pod pohrůžkou násilí jí znemožňoval odchod z kuchyně a v době, kdy jí z ruky vytrhl příborový nůž, tak jí tímto na dlani pravé ruky způsobil povrchovou řeznou ranku v délce tří centimetrů,“ řekl René Černohorský.

Druhý z nich v obývacím pokoji ze skříňky sekretáře odcizil papírovou krabici s bankovkou o nominální hodnotě pět tisíc korun, dámské hodinky ze žlutého kovu čtvercového tvaru v hodnotě pět set korun, dále dámský prsten ze žlutého kovu se vsazeným růžovým kamínkem v hodnotě tisíc korun a poté oba muži z bytu odešli.

„Poškozená odmítla ošetření zranění s tím, že se jedná o banální záležitost, nemá žádné zdravotní potíže a jedná se pouze o povrchové zranění,“ vysvětlil Černohorský a dodal: „Bylo provedeno šetření v sousedních bytech a v širším okolí místa činu byla provedena další opatření ke zjištění pachatelů. K popisu pachatelů se poškozená žena nedokázala přesně vyjádřit. Věc je šetřena policisty obvodního oddělení Policie České republiky Opava.“