Ke krádeži došlo v rodinném domě, který se nachází v ulici Nový Svět v Darkovičkách, což je městská část Hlučína.

Zloděj se zaměřil na finanční částky v české měně, eurech, amerických dolarech, dále pak na pánské a dámské pozlacené náramkové hodinky s diamanty, fotoaparát, v neposlední řadě šperky ze žlutého a bílého kovu, mezi něž se řadí prsteny, náhrdelníky, náušnice, náramky anebo přívěsky.

Do dalšího rodinného domu se někdo vloupal v ulici Olomoucké ve Slavkově. Také zde nebyla škoda zanedbatelná. Sortiment ukradených věcí byl zde prakticky totožný jako v Darkovičkách. Zmizela hotovost v české, švýcarské, britské měně a eurech a šperky. Poškození manželé tak přišli o věci za celkem 74 tisíc korun.

Škodu za téměř 90 tisíc zaznamenali také v Obecním úřadě v Chlebičově, který leží v ulici Hlavní. Pachatel zde prohledal několik kanceláří, ukradl hotovost, platební kartu, diktafon, tři fotoaparáty, dataprojektor a notebook.

Hlučínští, opavští a také kravařští policisté všechny případy prověřují a prošetřují. „Zatím se nedá říct, jestli jde o nějakou organizovanou skupinu. V minulosti se i na území našeho okresu pohybovaly skupiny osob, které se soustředily na vykrádání chat, sklepů a podobně.

Jedna taková byla v uplynulém roce dopadena. Jednalo se o tři muže, kteří se vloupali do různých objektů na Hlučínsku," popisoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský. Ten zároveň také zdůraznil, aby lidé zůstávali obezřetní. I na Opavsku se totiž staly případy, kdy majitel domu pracoval na zahradě, a zloději mezitím kradl v domě.

„Je důležité vše důkladně zamykat. A to i zadní vchody, garáže či sklepy. Mnohdy pomůže i lidská všímavost. Pokud třeba na sousedově pozemku v době jeho nepřítomnosti uvidíte podezřelou osobu, určitě zavolejte na tísňovou policejní linku 158," doplnil.