S cizí bankovní kartou v ruce a s vědomím, že nebyla získána zrovna legálním způsobem, se 23. ledna letošního roku vydal v Šumperku k bankomatu Komerční banky, kde hned třikrát z účtu osmačtyřicetileté ženy ze Šumperku vybral celkem padesát tisíc korun.

Jenže to mu nestačilo. Ještě ten den večer společně se dvěma kumpány vyrazil do opavského areálu marketu Tesca. Zde nejprve v prodejně Sportisimo zaplatili zboží v hodnotě 13 154 korun a hned vzápětí si v prodejně Primossa vybrali troje hodinky Timex za 11 445 korun. Vše samozřejmě zaplatili kartou šumperské majitelky.

Celkem tak z účtu odčerpali 74 559 korun. Protože se hlavní aktér choval při akci poněkud „nenápadně“, byli na něj upozorněni opavští policisté. Ti jej bezprostředně po příjezdu zadrželi a po provedení zákonných procesních úkonů se dočkal i návrhu na vzetí do vazby.

Současně ho kriminalisté začali stíhat pro trestné činy krádeže a neoprávněné držení platební karty. Jak se ukázalo, vše spáchal v době, kdy již byl za jiný čin majetkového charakteru rozsudkem soudu v Ostravě v březnu 2007 odsouzen na osm měsíců.

Trest mu sice skončil v únoru 2008, ale od rozsudku ještě neuběhlo období tří let. Případ je nadále v šetření, rovněž se prošetřuje další případná trestná činnost obviněného a zjišťují se další pachatelé podílející se na předcházejících skutcích.